View unanswered posts | View active topics It is currently Mon Dec 22, 2014 3:19 am

This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 3 posts ] 
 FLOSSCamp 2012 
Author Message
Utilizator

Post FLOSSCamp 2012
A venit timpul sa ne organizam pentru ediția de anul acesta FLOSSCamp 2012.

FLOSS înseamnă Free/Libre/Open Source Software și prin FLOSS Camp 2012 se doriște să se scoată din casă toate persoanele dornice să discute sau să schimbe idei și opinii despre software liber.
Pagina evenimentului este disponibilă la adresa http://camp.softwareliber.ro/2012/.

Nu uitați:
- puteți să votați o dată, din cele existente, c\nd preferați să aibă loc
- puteți propune o locație
- puteți să vă oferiți să ajutați la organizare
- puteți să gasiți prieteni cu care să veniți la eveniment.

Prima locație propusă este Padina Ursului. Am fost în zona respectiv[ și pot spune că locația este magnifică.

Thu May 17, 2012 2:02 pm
Profile
Utilizator

Post Re: FLOSSCamp 2012
Este interesant, cred că ar trebui să se indice și mijloacele de transport la destinație, (cea finală),perioada desfășurării evenimentului și eventualele posibilități de cazare,loco sau în apropiere.Aceste informații necesare să fie intens și explicit mediatizate atât pe pegina evenimentului cât și pe site-ul openSuse românia și forum, pentru evitarea situațiilor neplăcute pe care le pot întâmpina noii veniți.

Thu May 17, 2012 8:34 pm
Profile
Utilizator

Post Re: FLOSSCamp 2012
După cum spuneam, acum incepe munca de organizare: se stabilește în care weekend va fi în funcție de numărul de voturi, locația (în funcție de propuneri), etc.
După ce se stabilește perioada și locația vor fi anunțate din timp mijloacele de transport și posibilele locații de cazare, desi FLOSSCamp prin definiție presupune "cort".
Pentru cei care nu pot urmări pagina dedicată pentru Floss am sa anunț pe forum toate informațiile de care are nevoie cineva ca să participe.

Lucian,

Thu May 17, 2012 10:43 pm
Profile
This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.   [ 3 posts ]